Septītais Eneagrammas tips


Dzīves baudītājs

SEPTĪTIE ir ekstraverti, optimistiski, kustīgi, mīl dažādību un ir spontāni, jautri, strauji un praktiski. Viņiem ir ļoti aktīvs prāts, kas šaudās šurp un turp, visas iespējas paturot atvērtas. Septītie ir ļoti aizņemti, produktīvi un radoši. Labi stratēģi. SEPTĪTAJAM patīk gūt kopskatu par to, kā šīs idejas sader kopā. SEPTĪTAJAM patīk strādāt pie lietām, kas viņus interesē, un viņam ir daudz enerģijas, ko tām veltīt. Viņiem patīk piedalīties projekta sākumā un tā plānošanas posmā, kad jāapsver dažādi interesanti risinājumi. Kad viņi ir izsmēluši savu interesi par kaut ko, viņiem ir grūti pie tā palikt, jo viņi vēlas pāriet pie nākamās lietas, kas viņus interesē. Viņi var arī izniekot savus daudzos talantus, kļūstot izkaisīti vairākos projektos un darbos, kļūt nedisciplinēti. Viņi var kļūt noguruši no lielās aizņemtības. Viņiem problēmas sagādā nepacietība un impulsivitāte. Ja viņus kas nomāc, viņi novirza savu uzmanību uz patīkamām idejām, cenšoties izvairīties no emocionālām sāpēm. Savās labākajās izpausmēs SEPTĪTIE izmanto savas izcilās dotības vērtīgu mērķu sasniegšanai, spēj novērtēt lietas, kas viņiem jau ir.


Ko septītajiem darīt?

Mācīties apstāties.

Pajautāt sev, kas ir tas, no kā es cenšos izvairīties, kad es plānoju prieku un aktivitātes.

Mācīties sevi ierobežot un izvēlēties.

Mācīties koncentrēties saglabāt uzmanību vienlaicīgi uz viena projekta pabeigšanu, vienu darbību vienlaicīgi, saglabāt uzmanību uz sarunas partnera domām un neaizklīst savās domās.

Atkārtojamais jautājums.

Kā daudz aktivitātes un intereses Tev noder?


Mācīties no pirmā tipa:

Attīstot objektivitāti, septītie piešķirs darāmajam lielāku dziļumu, kas palīdzēs līdzsvarot viņu nefokusēto daļu. Parādīsies vēlme uzlabot kādu noteiktu prasmi, nevis mesties no vienas lietas pie citas.

Pašdisciplīna, pašsaglabāšanās un sevis izvērtēšana dos 7tajiem līdzsvaru. Viņi atradīs spēku pabeigt to, ko sākuši.


Mācīties no piektā tipa:

Apzināt savas sajūtas, iekšēji izdzīvot pieredzi.

Pakāpties soli atpakaļ, lai sagremotu dažādās pieredzes un ieraudzītu, kur patiesībā esam nonākuši.

Mazināt tempu, apjaust situāciju. Tā iegūstot lielāku dziļumu un prieku pavadīt laiku arī vienatnē.
Gara auglis: piepildījums, saprātīgumsSaknes grēks: nesātībaProblēma citiem: narcistisks, virspusējs, noliedz sāpesProblēma pašam: īslaicīgi ieguvumi var novest pie ilglaicīgiem zaudējumiem, virspusējībaLielākā problēma: nepiesātinātība, negausība. Kādā veidā Tu esi nepiesātināms?Lielākā iegūstamā spēja: saprātīgums, lietišķs prieksKāds izskatās, kad sevi nekritiski vēro – paša izdomātais „ideālais tēls”: Es esmu laimīgs.