Dāvanu saraksts katram Eneagrammas tipam

Iepriecināt vai izaicināt?

...un atkal klāt tas brīdis, kad jāatrod dāvanas. Protams, tās var būt formālas. Taču, ja gribas tā pa īstam – visīstāko dāvanu konkrētajam cilvēkam - esam izveidojuši dāvanu kolāžu ar īpašām, dziļi personīgām dāvanām katram Eneagrammas tipam. Un tā kā Eneagramma nav "cilvēku salikšana pa kastītēm", bet gan iespēja "cilvēkiem izkāpt no savām iesildītajām kastītēm", esam parūpējušies par īpašu pieeju dāvanu izvēlē.

Ikvienam personības tipam ir savas stratēģijas, savi pieradumi, savas ierastās spēlītes. Vienkāršākais ir iepriecināt ar ierasto, pārbaudīto, atstrādāto - to, kas jau zināms, ka patiks. Steigas laikmetā šī stratēģija bieži vien būs vienkāršākā un ātrākā izvēle. Jo draugam taču patiks! Tomēr, ir arī cits variants - būt drosmīgākam pašam un izaicināt arī draugu/kolēģi/partneri kļūt drosmīgākam - uzdāvinot viņam ko tādu, kas izaicinās izkāpt no ierastajiem rāmjiem,  izaicinās negulēt uz lauriem, un iet sevis tālākas attīstīšanas virzienā!

Balstoties uz katra Enearammas personības tipa raksturojumu, esam sagatavojuši divas atšķirīgas dāvanu kategorijas katram tipam:

  1. PRIEKAM - dāvanas, kuras viņš gaida un, kas iepreicinās viņa ego
  2. IZAICINĀJUMAM - dāvanas, kas viņam vajadzīgas un, kas palīdzēs personības harmonizēšanā

Abi dāvanu varianti būs ļoti personīgi! Pirmo attiecīgā Eneagrammas tipa pārstāvis pieņems ar prieku un uzreiz. Bet, lai viņš pa īstam izbaudītu otro variantu, jums būs viņam jāpalīdz! Un tas būs vēl jaukāk, svētki būs brīnumaini! Ievedot viņu jaunā, iespējams, tiiik ļoti sengaidītajā, bet vēl neapjaustajā pasaulē, kas beidzot sniegs tik daudz atbildes un vēl vairāk risinājumus.


Dāvanu saraksts Pirmajam jeb Perfekcionistam

Atvērt sarakstu

davanas pirmajam eneagrammas tipam


Dāvanu saraksts Otrajam jeb Palīdzētājam

Atvērt sarakstu


Dāvanu saraksts Trešajam  jeb Uz panākumiem vērstajam

Atvērt sarakstu


Dāvanu saraksts Ceturtajam jeb Individuālistam

Atvērt sarakstu


Dāvanu saraksts Piektajam jeb Novērotājam

Atvērt sarakstu


Dāvanu saraksts Sestajam jeb Lojālajam skeptiķim 

Atvērt sarakstu


Dāvanu saraksts Septītajam jeb Dzīves baudītājam 

Atvērt sarakstu


Dāvanu saraksts Astotajam jeb Izaicinātājam

Atvērt sarakstu

Dāvanu saraksts Devītajam jeb Vidutājam

Atvērt sarakstu

Ko darīt, ja nezināt drauga Eneagrammas tipu?

Ir vairāki varianti:

  1. ierocieties 500 lappušu grāmatā – Dona Riso un Rasa Hadsona grāmatā “Eneagrammas gudrība” un izburieties cauri , kamēr sajūtiet sava drauga tipu
  2. izpildiet Eneagrammas testu iepriekšminētās grāmatas beigu lappaspusēs (no sava drauga skatupunkta)
  3. paburieties  šajās sadaļās
  4. nopērciet šā gada decembra un nākamā gada janvāra žurnāla LILIT numurus, kur būs īss tipu raksturojums. Taču - tas jau būs pēc Ziemsvētkiem un tad varēsiet sagatavoties tikai nākamā gada Ziemassvētkiem :)
  5. bet ir iespēja, ka jūs jau zinat, kura no piedāvātajām dāvanām A variantos jūsu draugam patiktu vislabāk! Un tad varat atšifrēt – pie kura Eneagrammas tipa viņš/viņa pieder un kādu dāvanu izvēlēties, lai pārsteigtu draugu (vai sevi pašu) ar izaicinājumu!